Jak odbudować relacje w rodzinie?

Te warsztaty będą o tym, co sam sama ( sam ) możesz naprawić, co od dziś wieczora albo od jutra możesz wprowadzić w swoje życie…

Aldona-Ziolkowska-Bielewicz

Jak odbudować relacje w rodzinie?

  • Jeśli czujesz się bezsilna/ bezsilny.
  • Wydaje Ci się, że partner/ partnerka oddalają się od Ciebie.
  • Szukasz bezskutecznie kontaktu z dziećmi.
  • Czujesz się samotna / samotny w rodzinie.

Ten warsztat jest dla Ciebie!

Te warsztaty będą o tym, co sam sama ( sam ) możesz naprawić, co od dziś wieczora albo od jutra możesz wprowadzić w swoje życie.

Poćwiczymy to, co może zadziałać, aby poprawić, polepszyć Twoje życie , a przede wszystkim Twoje relacje z najbliższymi bez  terapii; bez sesji z coachem czy psychoterapeutą.

Pewnie, że niektóre podpowiedzi wcale nie będę odkrywcze i pewnie wiedziałaś albo wiedziałeś o tym od dawna, ale funkcjonujemy tak, że nie wystarczy wiedzieć, trzeba znaleźć dobry moment, motywacje i wyćwiczyć coś, co można od jutra stosować  w codziennym życiu

Pokażę i podpowiem, co możemy  wprowadzić w naszą codzienność abyś zaczęła, zaczął ulepszać swoje kontakty  z partnerem, partnerką, siostrą , bratem, dorastającym synem czy studiująca córką.

Jak pytać, jak się kłócić a jak godzić

Nasze wspólne trzy godziny będą m.in. o tym:

  • jak zadawać pytania oby otrzymywać prawdziwe i szczere odpowiedzi;
  • jak się kłócić i jaka się godzić;
  • przypomnimy sobie jakie słowa sprzyjają empatii a jakie ją zabijają.

Zrobimy krótki kurs negocjacji rodzinie, będzie o słowach które sprzyjają empatii i które empatię zabijają.

Nigdy nie jest za późno

Dobra wiadomość jeszcze przed rozpoczęciem naszego spotkania jest taka, że nigdy, przenigdy nie jest za późno na naprawdę rodzinnych relacji , na podtrzymanie a nawet na odbudowę więzi.

Postaw na wspólny czas

Postaram się przekonać uczestników, że tym, co najbardziej  sprzyja odnowie rodzinnych relacji jest wspólnie spędzony czas. Ale nauczymy się, że wspólne dwie godziny spędzone na wzajemnym zaangażowanie są cenniejsze niż cały wspólny dzień, zarówno w relacjach rodzice dzieci jak i  partner- partnerka.

Przekonamy się, co to znaczy spędzony wspólnie czas. Poszukamy wspólnych  rodzinnych aktywności. Poznamy sztukę celebracji.

Bliskość przez duże b

Przypomnimy sobie, co sprzyja bliskości, a co tę bliskość i intymność zabija.  Pogadamy o tym, co nas wzmocni jako rodzinę na co dzień, ale też o tym, czego unikać w relacjach z najbliższymi.

O przepraszaniu i krytykowaniu

Osobny moduł poświecimy przepraszaniu i krytykowaniu, zastanowimy się kiedy warto krytykować, a kiedy odpuścić,  a jeśli warto krytykować- to jak.

W imię wolności

Będę przekonywać, że i dzieciom i partnerom warto dawać wybór, wolność i w wiele dziedzinach życia dawać autonomię i po prostu się nie wtrącać. Przypomnijmy sobie, że jesteśmy dla naszych dzieci i bliskich jak lustra i nasze relacje np. z dziadkiem i babcią wpływają na nasze relacje z dziećmi.

Poćwiczymy jak pokochać różnicę, inność u naszych dzieci, w partnerze czy  w partnerce. Aby uwierzyć w słowa, że tak pięknie się przecież różnimy.

Zapisy  w Harmony Clinic w Wałbrzychu lub telefonicznie pod nr tel. 781933 933, szczegóły w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/295634589041466

Cena warsztatów 90 PLN

Autor: Aldona Ziółkowska- Bielewicz