Otwieramy ponownie klinikę

Drodzy Pacjenci i Przyjaciele, bardzo zależy nam na Waszym zdrowiu. To najcenniejszy dar, jaki mamy. Na podstawie licznych rozmów wiemy, że wielu z Was mocno odczuwa negatywne skutki wynikające z przerwania prowadzonych terapii i rehabilitacji. Cieszymy się, że od 4.05.2020 r. możemy otworzyć naszą klinikę dla pacjentów, którzy najbardziej tego potrzebują (zgodnie z decyzją Premiera

Drodzy Pacjenci i Przyjaciele,

bardzo zależy nam na Waszym zdrowiu. To najcenniejszy dar, jaki mamy. Na podstawie licznych rozmów wiemy, że wielu z Was mocno odczuwa negatywne skutki wynikające z przerwania prowadzonych terapii i rehabilitacji. Cieszymy się, że od 4.05.2020 r. możemy otworzyć naszą klinikę dla pacjentów, którzy najbardziej tego potrzebują (zgodnie z decyzją Premiera RP z 29.04.2020 r.).

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i fizjoterapeutów, nasza klinika zachowuje wszelkie środki ostrożności. Wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie, Przygotowaliśmy wydzielone miejsce parkingowe dla pacjentów. W miarę możliwości prosimy o przybycie do nas bez osób towarzyszących. Praca odbywa się w systemie 1:1, a więc pacjent: fizjoterapeuta. Bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo higieniczne – antysepty, dezynfekcja po każdej wizycie, maseczki, przyłbice, lampy bakteriobójcze i wentylacja w każdym gabinecie. Chcemy bezpiecznie pomóc pacjentom i pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie.

O słuszności podjętych przez nas kroków świadczy również komunikat prezydium Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Stanowi on wezwanie fizjoterapeutów do intensyfikacji zawodowej i pracy z każdym pacjentem, u którego podejrzewają, iż brak rehabilitacji spowoduje poważne pogorszenie zdrowia. Działania takie są podyktowane zasadnymi etyki fizjoterapeutów i obowiązującym prawem.

KOMUNIKAT KRAJOWEJ IZBY FIZJOTERAPEUTÓW

„Wydłużający się okres epidemii powoduje olbrzymie problemy dla pacjentów, którzy cierpią na inne choroby niż COVID-19. Również ograniczenia w obszarze prowadzenia rehabilitacji leczniczej negatywnie wpływają na zdrowie pacjentów.

Warto wspomnieć, iż dla osób chorych długi okres bez ruchu, czy brak właściwej aktywności może spowodować nieodwracalne, destrukcyjne zmiany. Zaniki mięśniowe, spadek wydolności ogólnej i mięśniowej, ogólne osłabienie, narażenie na wzrost powikłań zakrzepowo-zatorowych, zaburzenia psychoruchowe to tylko niewielka część negatywnych skutków zaprzestania fizjoterapii. Najgroźniejsze są one dla osób z chorobami przewlekłymi i starszych. Osoby z problemami neurologicznymi, kardiologicznymi czy pulmonologicznymi nie mogą czekać. Dla nich każdy dzień zwłoki powoduje poważny uszczerbek na zdrowiu lub jest zagrożeniem dla życia. Ważne jest także wsparcie osób po zabiegach planowych lub urazach, które nie mogą czekać na rehabilitację i należy im pomóc, w możliwie jak najkrótszym czasie od zdarzenia. Bez właściwej opieki fizjoterapeutycznej tym osobom grozi poważne pogorszenie stanu zdrowia.

Jesteśmy przekonani, że fizjoterapeuci jako profesjonaliści medyczni, podejmą właściwe decyzje dbając z jednej strony o bezpieczeństwo swoje i swoich pacjentów, a z drugiej starając się zapewnić im najlepszą opiekę i efektywną fizjoterapię.”

Anna Imielska, właścicielka Harmony Clinic