Fizjoterapeutka_MalwinaPawik

Malwina Pawik

Fizjoterapeutka/uroginekologia

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z pacjentami neurologicznymi. W 2014 roku zdobyła tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Nieustannie rozwija swoje kompetencje zawodowe, wyznając zasadę, że aby pracować z drugim człowiekiem należy mieć holistyczną wiedzę i umiejętności – nie tylko z obszaru fizjoterapii.

Jest certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym.  Ukończyła 1,5 roczne szkolenie podyplomowe z zakresu „Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej”, które akredytowane jest przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne (PTUG). Od wielu lat zawodowo związana jest z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie pracuje jako asystent na Wydziale Fizjoterapii.

Prowadzi terapię z obszaru dolegliwości/dysfunkcji: terapia zaburzeń funkcji dna miednicy, terapia w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, terapia (OAB) pęcherz nadreaktywny, terapia w obniżeniu narządów dna miednicy, terapia kobiet przed i po porodzie (DRA, dolegliwości bólowe kręgosłupa, przygotowanie fizyczne oraz tkanek miękkich do porodu, powrót do aktywności po porodzie, ocena mięśni dna miednicy, terapia blizn), terapia przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie miednicy, terapia z problemem bolesnego miesiączkowania, endometriozy, vaginizmu, vulvodyni, dyspareuni, terapia kobiet chcących przygotować się do porodu, terapia z zakresu dolegliwości neurologicznych, terapia osób z ostrym lub przewlekłym bólem kręgosłupa.