Sandra-Rymsza-Harmony-Clinic

Sandra Rymsza

Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem absolwentką fizjoterapii studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie realizowałam specjalizację opieki okołoporodowej nad mamą i dzieckiem co dało mi możliwość realizować się w dalszym etapie w fizjoterapii uroginekologicznej oraz rehabilitacji okołoporodowej.

Brałam udział w licznych wolontariatach, praktykach, które przygotowały mnie odpowiednio do pracy z pacjentem. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje. Dzięki ukierunkowanym kursom dedykowanymi terapii w obszarze miednicy, między innymi akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne (PTUG) wspomagam kobiety na każdym etapie ich życia poprzez terapię przed i poporodową jak i w dysfunkcjach i dolegliwościach bólowych w obrębie miednicy mniejszej.
W swojej pracy kieruję się przede wszystkim indywidualnym i holistycznym podejściem do pacjenta. Podczas wizyty pacjentki mogą liczyć na pomoc w zakresie dolegliwości bólowych podczas miesiączek, współżyć, badań ginekologicznych. Dostosowuję odpowiednią terapię w przypadku nietrzymań moczu, stolca, obniżenia narządów miednicy mniejszej. Przygotowuję i omawiam rolę świadomości ciała do porodu oraz usprawniam powrót do formy po porodzie. Zajmuję się również bliznami po cięciach cesarskich, nacięciami oraz pęknięciami krocza jak i wszelkimi innymi bliznami np. po operacjach ginekologicznych, endometriozie czy zabiegach laparoskopowych. Pacjentki nie tylko mogą liczyć na terapię ale też na zapoznanie się i omówienie ergonomii jaką dobrać w odpowiedni sposób w domu. Na sam koniec zawsze proponuję techniki, ćwiczenia lub zalecenia po wizycie w celu podtrzymania jak najlepszych efektów terapii.