Turnusy w Aqua Zdrój dla pacjentów po Covid

Rehabilitacja PO COVID-owa. Wspomaga powrót do sprawności po przejściu COVID-19. Sprzyja w przywróceniu sił oraz spokoju.

Rehabilitacja-po-COVID-Harmony-Clinic

W podnoszeniu wydolności fizycznej podczas pobytu sprzyjają atuty lokalizacji: świetne położenie w Aqua Zdrój, dostęp do basenu, saunarium, możliwość wypożyczenia kortu do gry w squash-a, otoczenie świeżego powietrza oraz pieszych szlaków krajobrazowych.

W pakiecie zabiegów przygotowanych dla Państwa są:

TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA

Przyczynia się do skrócenia czasu rekonwalescencji a także zwiększenia wydajności i wytrzymałości organizmu. Korzystanie z komory hiperbarycznej zdecydowanie poprawia ogólny stan zdrowia.

Badania udowadniają, że już 5-7 sesji w komorze hiperbarycznej może odwrócić ciężką hipoksemię u pacjentów z powikłaniami po COVID, a także zapobiec dalszym konsekwencjom dla zdrowia. Dzięki podwyższonemu ciśnieniu w komorze krew i osocze są lepiej nasycone tlenem. Ten życiodajny pierwiastek łatwiej dostaje się do komórek płuc i pomaga odwrócić hipoksję. Nasycenie tlenem komórek sprawia też, że zanika stan zapalny i lepiej działa układ odpornościowy. Odbudowują się tkanki uszkodzonych organów. Taka rehabilitacja po koronowirusie jest zatem zbawieniem dla zmęczonego organizmu.

Komory tlenowe są doskonałym zabiegiem dla każdego, kto ceni sobie przede wszystkim skuteczność i zdrowie. Zabiegi hiperbaryczne to bezbolesne i bezinwazyjne zabiegi, w których przebywasz i oddychasz w środowisku o zwiększonym ciśnieniu oraz zawierającym większą ilość tlenu. Tlenoterapia hiperbaryczna posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Komora hiperbaryczna wpływa także na zwiększenie ciśnienia, a dzięki temu następuje rozpuszczenie tlenu w osoczu krwi i zwiększenie jego ilości w Twoim organizmie, nawet kilkunastokrotnie. To znacznie przyspiesza regenerację oraz pobudza odnowę ciała.

Zastosowania:

  • wysycenie komórek organizmu tlenem;
  • zwiększenia przepływu krwi w narządach;
  • zmniejszenia niedotlenienia pęcherzyków płucnych.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Kompresoterapia kończyn dolnych wspomaga przepływ limfy i krwi żylnej, zaburzony poprzez zmianę wzorca oddechowego i zmniejszenie aktywności ruchowej. Zabieg jest przyjemny w odczuciach, a po wyjściu z gabinetu doświadczyć można uczucia „lekkości nóg”.

TERAPIA INDYWIDUALNA Z TRENINGIEM ODDECHU

Przejście każdej choroby dolnych dróg oddechowych, w tym COVID19, pozostawia po sobie usztywnienie tkanek klatki piersiowej. Stawy łączące żebra z kręgosłupem i mostkiem, przepona oddechowa, poszczególne segmenty kręgosłupa – wszystkie one tracą część swojej ruchomości, utrudniając odzyskanie prawidłowego oddechu. Indywidualne spotkania z terapeutą manualnym pozwalają na odnalezienie miejsc zmienionych funkcjonalnie i przywrócenie im utraconej funkcji. Odzyskanie zaś funkcji musi pociągnąć za sobą reedukację wzorca oddechowego, abyśmy potrafili na nowo wykorzystywać możliwości uwolnionej z restrykcji klatki piersiowej.

MASAŻ LECZNICZY

Przejście choroby ogólnoustrojowej pozostawia nasze tkanki miękkie w napięciu, powodującym często dodatkowe dolegliwości. Masaż leczniczy pozwala na regulację napięcia mięśniowo-powięziowego i ułatwia proces powrotu do sprawności.

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE

Aktywność fizyczna jest najważniejszą rehabilitacji, a zwiększenie jej poziomu głównym celem działań terapeutycznych. Podczas indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą odnajdziemy funkcjonalne deficyty i przy pomocy odpowiednio dobranego treningu będziemy kierować organizm pacjenta do odzyskania utraconej wydolności i poprawy ogólnego stanu.

Pobyt weekendowy.

Zabiegi Harmony Clinic Medical SpaCena standardCena pakietu
Tlenoterapia hiperbaryczna (2x 60 min )280 zł200 zł
Masaż leczniczy/ fizjoterapia indywidualna manualna (2x 60 min)300 zł100 zł
Drenaż limfatyczny (2x 30 min)100 zł60 zł
Akupunktura lecznicza (1x 60 min)170 zł120 zł
RAZEM:850 zł480 zł
Pobyt 5-cio dniowyCena standardCena pakietu
Tlenoterapia hiperbaryczna (5×60 min)700 zł600 zł
Drenaż limfatyczny (5x 30 min)250 zł0 zł
Fizjoterapia namualna indywidualna (5 x 60 min)850,00 zł750,00 zł
Akupunktura (2×60 min)340,00 zł300,00 zł
RAZEM:2140 zł1650,00 zł
Pobyt 10 cio dniowyCena standardCena pakietu
Tlenoterapia hiperbaryczna (10 x60 min)1400 zł1000 zł
Drenaż limfatyczny (10x 30 min)500 zł0 zł
Terapia  manualna indywidualna (10 x 60 min)1700 zł1000 zł
RAZEM:3 600 zł2 000 zł

Pobyt w hotelu:

Pokój 1 osobowy- od 180 zł/ za dobę

Pokój 2 osobowy – od 230 zł/ za osobe.